Rusya'da paket tur satışlarına 'uygun olmayan hava yolu' sınırlaması

Rusya'da paket tur satışlarına 'uygun olmayan hava yolu' sınırlaması
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ile Rusya Federal Havacılık Ajansı (Rosavatsiya) arasında yapılan görüşmede, 'uygun olmayan' hava yolu şirketi üzerinden yapılan paket tur satışlarına sınırlama getirilmesi kararı çıktı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı Başkanı Alexander Neradko, charter programına dahil olmayan hava yolu şirketleri üzerinden yapılan paket tur satışlarına limit getirilebileceğini açıkladı.Rossiyskaya Gazeta'nın haberinde, bu nedenle Mart ayı için ajansa gönderilen charter programlarının tamamına izin verilmeyebileceği kaydedildi.

''DAYATILAN BU SİSTEM ÇALIŞMAZ''

Rus seyahat uzmanları ise, başından beri, charter uçuşlarına getirilen yeni düzenlemenin sistemi tıkayacağını belirtiyor. Rosturizm ve Rosavatsiya'nın getirdiği kuralları yerine getirmenin imkansızlığına dikkat çeken uzmanlar, devlet tarafından dayatılan bu sistemin asla çalışmayacağı görüşünde.

''YASAL DAYANAĞI YOK''

Öte taraftan, Rosavatsiya'nın pakt tur satışlarına kısıtlama getirme yetkisinin olup olmadığı da tartışma konusu. Persona Grata'nn genel müdürü Georgy Mokhov, ''Bunun yasal bir dayanağı yok. Hatta, Operatörün sertifikasının süresi ile paket tur satışları bile birbiri ile bağlantılı değil. Rosturizm'den ise bu konuda yanıt almak mümkün olmuyor.'' dedi.

İki düzenleyici kurum arasında varılan anlaşmanın erken rezervasyonu tamamen ortadan kaldırabileceği uyaısını yapan uzmanlar, izinlerin 6 ay öncesinden verilmesi gerektiği görüşünde.

SINIRLAMA NEYE GÖRE GETİRİLECEK?

Haberde yer alan detaylara göre, charter programına dahil olmayan, lisansla ilgili sıkıntıları olan, filosunda uçak eksiği bulunan veya hedef destinasyonda slot izni olmayan hava yolu şirketleri üzerinden yapılacak paket tur satışlarına sınırlama getirilebilecek.


Bu Haber 09.02.2018 - 12:15:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.