Kuoni 2016 Dünya Trendleri Raporu'nu açıkladı

Kuoni 2016 Dünya Trendleri Raporu'nu açıkladı
Tur operatörü Kuoni, 2016 Dünya Trendleri Raporu'nu açıkladı. Raporda, Japonya, Myanmar, Kenya ve Nambia (Güney batı Afrika) gibi ikonik destinasyonların ön plana çıktığı görülüyor.


TurizmGüncel

Lüks tur operatörü Kuoni tarafından yapılan araştırma, insanların hayalini kurdukları tatil konusunda daha fazla harcama yapmaya hazır olduklarını ortaya koydu. Raporda, "Macera ve kültür gezilerine olan talep son iki yılda deniz, kum ve güneş tatiline olan talebe kıyasla ik kat fazla arttı." denildi.

MALDİVLER, TAYLAND VE SRİ LANKA HALA LİSTENİN TEPESİNDE

Maldivler, Tayland ve Sri Lanka gibi geleneksel destinasyonların listenin üst sıralarındaki yerlerini hala koruduğu belirtilen Kuoni raporunda, ancak Kenya, Nambia ve Myanmar rezervasyonlarında büyük artışlar olduğuna dikkat çekildi.

EŞCİNSEL BİR ÇİFT MALDİVLER'DE 25 BİN TL HARCIYOR

Maldivler'e giden eşcinsel bir çiftin harcamasının 5 bin 951 pound (25 bin TL) olduğu belirtilen raporda, Vietnam'ın da yükselişte olduğuna dikkat çekildi. Vietnam'ın İsviçre'de en çok tercih edilen 20 destinasyon arasında 12. sırada olduğu da raporda yer verilen bilgiler arasında.

BAE DE DÜŞÜŞTE

Ortadoğudaki istikrarsızlık nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) olan talep ciddi oranda düştü. Geçen yıl listede 8. sırada olan BAE, bu yıl 15. sıraya geriledi.

RAPORDA ÖNE ÇIKANLAR

Döviz krizinin ardından İsviçre'deki rezervasyonlar yüzde 25 oranında azaldı.

Yatak arzının yetersiz olması nedeniyle Küba taleplerinde bir miktar gerileme yaşandı ve bu ülke listede bir sıra aşağıya kaydı.

Güney Afrika, Seyşeller ve Tanzanya, İsviçre'de başarı hikayesi yazan diğer üç destinasyon oldu. ABD, Antigua ve Saint Lucia yükselişte olan diğer destinasyonlar olarak öne çıktı.

Kuoni Genel Müdürü Derek Jones, insanların yaşam tarzının seyahat üzerinde son derece belirleyici olduğunu belirtti. Jones, "Bu yıl dünyadai seyahat manzarası değişiyor. Fiyat duyarlı plaj tatillerinin aksine, İngilizlerde keşfetmeyi arzu ettkleri destinasyonlara dair bir özlem olduğunu görüyoruz." değerlendirmesini yapıyor.

Raporda, Tunus'taki terörist saldırı ve Yunanistan'daki ekonomik krize rağman küresel seyahatte bir yavaşlama olmayacağı belirtiliyor.

Araştırmaya katılan seyahatçilerin tercihleri incelendiğinde, Mısı'ın listedeki ilk 30'un bile dışına çıktığı, Türkiye ve Fas'ta ise büyük gerilemeler olduğu görülüyor.

Poundun diğer para birimleri karşısında hala değerli olması nedeniyle, İngiliz tatilci hem yakın ve orta, hem de uzak destinasyonlarda en uygun fiyata tatil satın alma şansına sahip.

Bu Haber 03.02.2016 - 13:51:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.