Kırım da pes etti: 'Bize gelin' diyorlardı, şimdi kendileri Türkiye yolunda!

Kırım da pes etti: 'Bize gelin' diyorlardı, şimdi kendileri Türkiye yolunda!
Türkiye yasağı sonrası Rus turistlerin Kırım'da tatil yapması için başlatılan yoğun propaganda ve reklam kampanyalarına rağmen ortaya şaşılacak bir durum çıktı. Kırım'daki seyahat acentelerinin, şimdi Türkiye turlarını Kırımlılara satmaya başladıkları ve ilginin büyük olduğu bildirildi. Böylece Moskovalılara Kırım turu satmak için başlanan süreçte, Kırımlıların kendileri Türkiye sahillerinde tatil için bavul toplamaya başladı!


TürkRus'ta yer alan habere göre, Radyo Svoboda, Kırımlı seyahat acentelerinin Putin tarafından yasak kaldırılır kaldırılmaz müşterilerine aktif olarak Türkiye tatili önermeye başladığını duyurdu.

Uzmanlar ve turistler, Türkiye'ye artan talebi "Aynı düzeyde konfor ve kalitenin Kırım otellerinde bulunmaması" ile açıklıyor.

Sevastopol'deki tur firmalarından SunVoyage, yasağın kalkmasını müşterilerine web sitesinde yayınladığı "Dostlar! Sonunda bitti! Şimdi Türkiye'ye tur paketi yasağının kalktığına dair yazılı belge var! Şu an Türkjiye'de tatil için harika teklifler var" mesajıyla duyurdu.

Tur şirketleri, "Henüz charter uçuşlarına başlayamadık. Şimdilik tarifeli seferlerle turist yolluyoruz" dediler.

Rusya'da herkesin Kırım'a tatile gitmesi çağrısı yapılırken Kırımlıların Türkiye tatilini tercih etmesi tartışma konusu oldu. Kuda Ugodna tur şirketinin sahibi Adel Segreyeva, ''Türkiye ayarında servis, deniz, konfor Kırım'da yok. Türkiye'nin düzeyi bizim için çok çok uzak. Kremlin'in Türkiye yasağı işe yaramadı. Türkiye tatili yasakken zaten durumu iyi olan Kırımlılar Tayland'a tatile gidiyordu" dedi.
 Bu Haber 07.07.2016 - 10:24:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.