İzmir'in en iyi turizm şirketleri ve turizmcileri ödüllendirildi

İzmir'in en iyi turizm şirketleri ve turizmcileri ödüllendirildi
İzmirli turizmciler, bu yıl 39'uncusu kutlanan Turizm Haftası'nın son gününde Sabancı Kültür Sarayı’nda bir araya geldi. Gecede, bu yıl 7'ncisi düzenlenen Turizm Ödülleri de sahiplerini buldu.


Geceye, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB)  Başkanı Başaran Ulusoy, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı (ETİK) Mehmet İşler ile çok sayıda turizmci katıldı.Etkinlikte bir konuşma yapan İzmir Valisi Mustafa Toprak, turizmde koordinasyon konusuna dikkat çekerek şunları söyledi:

TURİZM KOORDİNASYONLA DAHA DA TOPARLANACAKTIR

"Bir taraftan yerel yönetimlerimiz, Büyükşehir belediyemiz, Kaymakamlıklarımız, Turizm İl Müdürlüğümüz, turizm yatırımcılarımız, valiliğimiz, İZKA’nın ve vatandaşlarımızın tüm katkılarıyla önemli gelişmeler oluyor. Bununla birlikte turizm, koordinasyon içerisinde bir işbirliği sağlanarak daha da derlenip toparlanacaktır. Bu işler biraz da organizasyon işidir. ETİK gibi  meslek örgütlerimiz her noktada olduğu gibi İzmir’e de turizm adına daha fazla turistin gelmesi için gerekli katkıları sağlıyorlar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum."Mehmet İşler ise turizm haftası kapanış gecesinde şu açıklamaları yaptı:   

TÜRKİYE YAKLAŞIK 42 MİLYONLUK BİR POTANSİYELİ OLUŞTURUYOR

"1982 yılında teşvik kanunumuzun çıkmasından sonra toplam turist sayımız 1 milyon 400 bindi. Bugün, 2015 yılı itibariyle gelen turist sayımız ise 37 milyon oldu. Bu seyahatlere yurt dışından gelen kendi vatandaşlarımızı da katarsak Türkiye, yaklaşık 42 milyonluk bir potansiyeli oluşturuyor. 1 milyar 387 milyon olan dünya turist sayısı da her yıl yüzde 3 ila 4 artıyor."

2015 yılı Jüri Üyeleri ise İzmir İl, Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, TÜRSAB İzmir Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kızılıtuğ, İzmir Turizm Rehberleri Odası Başkanı Nebil Altınel, Ege Turizm Derneği Başkanı Önder Kayın,İzmir Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Erşahin, Dokuz Eylül Üniversitesi Prof. Dr. Alp Timur, Ege TV’den Erkan Kocabaş ve Anadolu Ajansı’ndan Tolga Albey oldu.

Ödül kazananlar listesi ise şu şekilde oluştu:

Turizm Profesyoneli: Funda Çam - Wyndnam Grand İzmir Özdilek Oteli – Genel Müdürü

Konaklama Tesisi (Resort Otel): Boyalık Beach Hotel Spa, Çeşme

Konaklama Tesisi (Şehir Oteli): Hilton İzmir Otel

Profesyonel Turizm Rehberi: Konstantino Reggio

Sağlık Turizmine Katkı: Medical Park Hastaneler Grubu

Seyahat Acentesi: İtaltur Turizm Seyahat Acentesi

Tur Operatörü: Turkuaz Turizm

Şef Aşçı: Necdet Polat

Yeme İçme ve Eğlence Tesisi: Beğendik Abi Lokantası

Onur Ödülü: Zuhal Yorgancıoğlu

Özel Ödül: Nevzat Peker 
     Bu Haber 24.04.2015 - 10:30:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.