İstanbul turizmine yerli yapım mobil uygulama: İstanbul Travel Guide

İstanbul turizmine yerli yapım mobil uygulama: İstanbul Travel Guide
Akıllı mobil cihazlara uygulamalar geliştiren Arı Mobil Çözümler; iPhone,iPad ve Android cihazlar için geliştirdiği İstanbul tanıtım uygulamasını (İstanbul Travel Guide) yayınladı. Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Arapça dillerini destekleyen bu uygulamada İstanbul'un tarihi ve tuistik mekanlarının yanında İstanbul'daki oteller ve restoranlar da tanıtılıyor, otellere rezervasyon yapılabiliyor.


TurizmGüncel

İstanbul'da yaşayan veya kısa bir süreliğine İstanbul'a gelen bir kişinin ihtiyaç duyabileceği bütün bilgileri barındıran uygulamada, tanıtılan mekanların bilgileri 6 farklı dilde ve her mekana özgü resim galerileri ile veriliyor. Bunun yanında İstanbul'un ulaşım haritasının da yer aldığı uygulamanın en dikkat çeken kısmı tanıtılan bütün mekanların konumlarını gösteren harita ekranı. Bu kullanıcı dostu ekran sayesinde, bir bölgede yer alan bütün mekanlar bir kerede kullanıcıya gösterilebiliyor. Akıllı filtreleme ekranı ile de filtrelemeler yapılarak sadece istenilen mekanlar haritada listeleniyor.
 
Uygulama içinde otel ve restoran gibi mekanların da bilgilerinin verildiği ekranlar bulmak mümkün. Bu ekranlarda mekanların bilgileri detaylı olarak veriliyor, resim galeri ile de mekan iyice tanıtılıyor. Hatta kullanıcı bu mekanlara rezervasyonlarını yine bu uygulama üzerinden yaptırabiliyor. Uygulama içerisinde yer almak isteyen firmalar ari@arimobil.com adresinde mail atarak iletişime geçebilirler.
 
EN ÇOK ALMANYA, RUSYA, ABD VE ARAP ÜLKELERİNDE İNDİRİLİYOR

Aralık 2012'de Apple Store ve Google Play'de yayınlanan ve ücretsiz indirilebilen İstanbul Travel Guide, kullanıcı dostu akıllı harita ekranı ile kullanıcılar tarafından çok rağbet görüyor. 6 farklı  dilde çalışabilen uygulama geçtiğimiz 8 haftada 30'dan fazla farklı ülkede toplam 13.000'den fazla indirilme sayısına ulaştı. Uygulama özellikle Almanya, Rusya, ABD ve Arap Ülkelerinden talep görüyor.
 
Otel tanıtım uygulamaları yaparak tanıştığı turizm sektöründe geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Arı Mobil Çözümler daha önce de Alanya ve Mersin için tanıtım uygulamaları yapmıştı. İzmir ve Ankara için de kısa bir süre sonra tanıtım uygulamaları çıkaracak olan firma İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'nde faaliyetlerini sürdürüyor.
 
İstanbul Travel Guide uygulamasını şu adreslerden indirmek mümkün:

iPhone ve iPad için https://itunes.apple.com/us/app/id569471541 , Android için https://play.google.com/store/apps/details?id=istanbul.app .
 


Bu Haber 24.01.2013 - 11:20:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Adnan Sayınbaş - 25.01.2013 - 09:21

    Rezervasyon yapılamıyor.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.