FTI'dan lüks tur operatörü ve Dubai hamlesi

FTI'dan lüks tur operatörü ve Dubai hamlesi
Alman tur operatörü FTI, bünyesine yeni katacağı lüks tur operatörü ile bu segmentteki payını artırmayı hedefliyor. Dubai kapasitesini artıran şirket, bu yıl 330 bin turisti bu ülkeye götürmeyi planlıyor.TurizmGüncel - Dış Haberler

Yüzde 74'ü Mısırlı iş adamı Semih Sawiris'in elinde bulunan RT-Raiffeisen Touristik Group (RT Group), bünyesindeki lüks tur operatörü Windrose Finest Travel'ın FTI'ın bünyesine katılabileceği belirtildi.

7 BİN 400 YOLCUYLA 30 MİLYON EURO CİRO YAPTI

Alman iş ve turizm dergisi fvw'da yer alan habere göre, FTI'ın yüzde 30'una, RT Group'un ise yüzde 74'üne sahip olan Sawiris, RT Group'un çatısı altındaki lüks tur operatörü Windrose Finest Travel'ı FTI'ın bünyesine dahil etmeyi planlıyor. Ancak konu ile ilgili her iki firmadan da bir açıklama yapılmadı. Berlin merkezli Windrose Finest Travel'ın geçen yıl 7 bin 400 müşteriden 30 milyon euro gelir elde ettiği belirtiliyor.

WINDROSE, FTI'A BÜYÜK AVANTAJ GETİRECEK

Windrose Finest Travel'ın FTI'a pek çok avantajın yanında yeni bir sinerji de getireceği belirtilirken, bu şekilde şirketin müşterilerine daha geniş bir yelpazede ürün sunabileceği ve satış potansiyelini genişleteceği değerlendirmeleri yapılıyor. Bugüne kdar FTI'ın lüks segmentte sınırlı bir ürün yelpazesinin ötesine geçemediği ifade ediliyor.

FTI'ın çatısı altına girmenin Windrose için de avantajlar getireceği kaydedilirken, şirketin bu birleşmeyle FTI'ın otel alım sinerjisinden ve kapasitesinden faydalanabileceği söyleniyor.

FTI, DUBAİ PROGRAMINI GENİŞLETİYOR

Bunun dışında FTI'ın Dubai programını genişleteceği ve önümüzdeki kıştan itibaren Condor ile Almanya'nın 7 farklı noktasından bu ülkeye uçacağı bilgisi paylaşıldı. 1 Kasım'da başlayacak uçuşların, Berlin-Schönefeld, Leipzig-Halle, Hannover, Köln-Bonn, Stuttgart, Munih ve Basel havalimanlarından yapılacağı açıklandı.

FTI'ın Almanya'da Dubai'ye dönük operasyonlarda pazar lideri olduğunu ifade eden şirketin CEO'su Dietmar Gunz, ''Bu nedenle kış sezonunda Dubai kapasitemizi büyütüyoruz. Öte yandan Condor ile 2018 yz aylarında da operasyonlarımıza devam edeceğiz.'' dedi.

HEDEF 330 BİN YOLCU

Geçtiğimiz yıl Birleşik Arap Emirlikleri'ne 200 bin yolcu taşıyan FTI, Condor ile yapılacak charter uçuşları ve diğer hava yolu şirketleri ile işbirliği sayesinde bu yıl sayıyı 330 bine çıkarmayı hedefliyor.


Bu Haber 23.03.2017 - 13:30:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.