Firuz Bağlıkaya'dan KGF ziyareti: Acentelerin desteğe ihtiyacı var

Firuz Bağlıkaya'dan KGF ziyareti: Acentelerin desteğe ihtiyacı var
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya ve KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli Ankara’da bir araya gelerek, küçük ve orta ölçekli Seyahat Acentalarının sorunlarını konuştular.


TÜRSAB başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Kredi Garanti  Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli'yi ziyaret ederek acentelere kredi desteği talep etti.Ziyarette İsmet Gergerli, seyahat acenteciliği sektörünün Türk turizmine verdiği katkının önemine değinerek, sektörün gelişmesi ve nefes alabilmesi için özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Bu bağlamda birlikte çalışarak tüm sorunlara çözüm bulmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Firuz Bağlıkaya küçük ve orta ölçekli  seyahat acentelerinin büyük zorluklar yaşadığını ifade ederek , teminatsız KGF destekli kredi kullanımı konusunda, mali sıkıntı yaşayan seyahat acentalarının özellikle desteklenmesini talep etti.

Gergerli, sektörün ülke ekonomisi açısından öneminin farkında olduklarını ve her türlü  işbirliğini geliştirmeye yönelik projeler yaparak seyahat acentelerinin gelişimine katkıda bulunmaya, yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti.

Firuz Bağlıkaya'nın, önümüzdeki günlerde KGF genel müdürüyle yeni bir görüşme daha gerçekleştireceği belirtildi.
Bu Haber 20.02.2018 - 15:00:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.