Ertuğrul Günay'dan Tünektepe açıklaması: Tüy dikmek gibi!

Ertuğrul Günay'dan Tünektepe açıklaması: Tüy dikmek gibi!
Bugün yapılacak Antalya Tünektepe ihalesi öncesi Kültür ve Turizm eski bakanı Ertuğrul Günay'dan projeye tepki geldi.


Antalya-Tünektepe projesinin ihalesi bugün yapılıyor. Projenin ihalesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi web sitesinden saat 15.00'ten itibaren canlı olarak yayınlanacak.Öte taraftan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ''Kartpostalları süsleyecek bir dünya projesi'' olarak tanımladığı Tünektepe Projesine Kültür ve Turiz eski bakanı Ertuğrul Günay'dan tepki geldi.

''TÜNEKTEPE'YE TÜY DİKMEK GİBİ''

Konuya ilişkin olatak twittr hesabından paylaşımda bulunan Günay, ''Antalya gibi doğası ve tarihi ile eşsiz bir şehre, tümüyle yapaylık kokan bu tasarım yakışmamış. Kamuoyu duyarlılık göstermeli. Bu, Tünektepe’ye tüy dikmek gibi!'' ifadelerini kullandı.

''ZEVKSİZLİK VE DOĞAYA SAYGISIZLIK''

Tünektepe'nin Antalya’nın simge doğa parçalarından biri olduğunu hatırlatan Günay, ''Doğa bozularak otel ve eğlence merkezi yapmaya kalkmak gösteriş merakının sonucudur, zevksizlik ve doğaya saygısızlıktır. Antalya merkezinin yeni otele değil, nitelikli kültür merkezleri ve etkinliklerine, bu tür şatafatlı yapılara değil, zarif dokunuşlara ihtiyacı var.'' ifadelerini kullandı.

Tünektepe Projesi'nde 30 odalı bir turistik tesis, seyir terasları ile cazibe merkezi ve yaşam alanları yer alacak. Projede 3 Akdeniz fokunun arasında bir tane devasa turuncu küre yer alacak.


Bu Haber 01.02.2018 - 09:42:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • MUSTAFA - 11.02.2018 - 04:36

    ZEVKSİZLİK ÖRNEĞİ

  • Güzel Bir Çalışma Olacaktır - 02.02.2018 - 02:35

    Antalya"nın deniz kum güneş dışında da alternatif turizm alanlarına ihtiyaç vardır. Bu Tünektepe projesini önemsiyoruz. Konyaaltı bölgesini kalkındaracak bir yer. Tünektepeye restaurant da yapılmalıdır, akşam yemeklerine oraya gitmek isterim. Bir an önce başlamalıdır.

  • Murat Atsever - 01.02.2018 - 02:44

    Hak veriyorum, doğa ve Antalya ile bütünleşik bir simge çok yerinde olurdu.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.