Erkan Yağcı: Turizmde mevsimsellik kısır döngüsünü kırmamız gerekiyor

Erkan Yağcı: Turizmde mevsimsellik kısır döngüsünü kırmamız gerekiyor
Antalya'da düzenlenen Hestourex Fuarının açılışında konuşan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya'nın nisan-kasım arasındaki dönemde talep sıkıntısı yaşamadığını belirterek, mevsimselli sıkıntısının aşılması gerektiğini ifade etti.


TurizmGüncel

Hestourex Fuarının Antalya ve Türkiye için çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Dr. Erkan Yağcı, 2016 yılında krize giren Türkiye turizminde büyümenin yeniden gerçekleşmeye başladığının da altını çizdi.

''2023 VE SONRASINI PLANLAMAMIZ GEREKİYOR''

2016'daki krize 'her şerden bir hayır doğar' mantığıyla baktıklarını ifade eden Erkan Yağcı, ''o dönem dikkat çektiğimiz iki tane konu vardı; birincisi ürün çeşitliliği, ikincisi ise pazar çeşitliliği. Bizim Antalya ve Türkiye turizminin şekillendirilmesi için 2019'u, 2020'yi değil, 2023 ve sonrasını planlamamız, strateji ve taktikler geliştirmemiz lazım.'' ifadelerini kullandı.''NİSAN-EKİM ARASINDAKİ DÖNEMDE TALEP SIKINTISI YOK''

Antalya'da nisan-ekim arasındaki dönemde bir talep sıkıntısının olmadığına dikkat çeken Yağcı, ''Bahsettiğim dönem için şu anda çok ciddi bir talep var. Ama bizim, kasım-nisan arasındaki dönemde talep oluşturacak yeni ürünlere ihtiyacımız var.'' dedi.

''MEVSİMSELLİK KISIR DÖNGÜSÜNÜ KIRMAMIZ GEREKİYOR''

Türkiye'nin deniz, kum, güneş alanında çok güçlü olduğunu belirten AKTOB Başkanı, mevsimsellik anlamındaki kısır döngünün kırılması gerektiğine işaret etti. Yağcı, ''Antalya olarak hedefimiz 20 milyon, Türkiye içinde 60-65 milyon turiste ulaşmak. Bunu gerçekleştirmek çok zor değil. Hestourex Fuarı, ürün çeşitlendirilmesi anlamında oldukça önemli bir görev üstleniyor.'' şeklinde konuştu.

''ANTALYA'DA 36 GOLF SAHASI, 150 FUTBOL STADI, 900 TESİS VAR''

Antalya'nın spor turizmi alanında geniş olanaklara sahip olduğunu kaydeden Yağcı, ''Türkiye'deki 40 golf sahasının 36'sı Antalya'da. Kentte 150 tane futbol sahası, 900 tane tesisimiz var. Yani turizm olgusunun gerçekleşmesi için gerekli tüm altyapı ülkemizde fazlasıyla var.'' dedi.
Bu Haber 06.04.2018 - 10:16:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Metin - 22.04.2018 - 11:51

    Bu gidişata hiç birsey olmaz turizm açığı 18 milyon dolara ulasmisken hala iyimserlik tablosu yapılmakta pes doğrusu... golfçü kalkıp kac tane adam toplanıp gelecek sağlık gastronomi kac turist ağıtlar ki kültür turizmi kac kişi kültüre meraklı bunları iyi tesbit etmek lazım bunlar gerçekçi değil tatil eglencetatil tatil olmaz

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.