Emin Çakmak'ın eski listesindeki 16 isimden deklarasyon: Etik bulmuyoruz!

Emin Çakmak'ın eski listesindeki 16 isimden deklarasyon: Etik bulmuyoruz!
2015 genel kurulunda Emin Çakmak'ın ekibinde bulunan 16 acenteci, bir deklarasyon yayınlayarak çakmak'a eleştirilerde bulundu. Çakmak'ın 'Muhalefet birleşmedi' şeklindeki yaklaşımını etik bulmadığjnı belirten 17 acenteci, genel kurulda alınan 1040 oyun ortak çalışma ile alındığını ve Çakmak'ın şahsi oyu olmadığı vurgulandı.


17 acenteci tarafından açıklanan deklarasyon şöyle:

''Bizler 6-7 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşmiş olan 22.Türsab Genel Kurulu'nda Tursab Hepimiz grubunun 30 kişilik ekibi olarak Emin Çakmak liderliğinde 1040 oy aldık. Bu 30 kişilik listede yer alan ve aynı çizgiyi devam ettiren ‘Güçlü Türsab’ hareketi lideri Sn.Hasan Erdem'in de bulunduğu yönetim kurulu listesi ile alınan 1040 oy bütün çalışma arkadaşlarımıza ve Türsab’a gönül vermiş değerli üyelerimize aittir.Son günlerde Sn.Emin Çakmak tarafından Türsab üyelerine yönelik toplantılarda ileri sürülen 30 kişilik liste ile alınan oyların sadece Sn.Emin Çakmak’a ait olmadığını belirtiriz. Bütün emek veren başta ‘Güçlü Türsab’ hareketi lideri Sn.Hasan Erdem'in de içinde bulunduğu yönetim kurulu listesindeki 29 kişinin de katkısının yadsınamaz olduğunu dikkatlerinize sunmak istiyoruz.

6-7 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşmiş olan 22.Türsab Genel Kurulundan önce ekmeğine ve geleceğine sahip çıkan Türsab üyesi arkadaşlarımızla bizi bir çatı altına toplayan Sn.Emin Çakmak ile seçimden önce birleşme imkanı oluşmasına rağmen gerekli fedakarlıkların yapılmamasıı sebebiyle yollarımızı ayırdık. Bu aşamadan sonra biriken sorunlarımızı çözmek için ve muhalefeti birleştirmek için çalışmalarımıza başladık.
O andan itibaren mevcut yönetim anlayışına karşı ortak hareket etmek ve muhalefeti birleştirmek adına arkadaşlarımızdan bir kısmı 'Bize Değişim Gerek' hareketi lideri Sn.Firuz Bağlıkaya ile hareket etmeye başladı. Arkadaşlarımızın diğer bir kısmı ise 'Güçlü Türsab' platformu Başkanı Sn.Hasan Erdem'in öncülüğünde sorunlarımızı çözmek için yola çıktı. Bir kısmı da bağımsız kalmayı tercih etti.

Biz altta imzası bulunan kişiler olarak çalışmalarımızda  muhalefeti birleştirmek için çalıştık ve Türsab da İttifak anlayışını 23.Türsab Genel Kuruluna kadar taşıdık.

22.Türsab Genel Kurulunda ekibimizin ortak çalışması ile alınmış 1040 oyu bizleri yok sayarak kendi şahsi oyuymuş gibi lanse eden ve sebebini anlamakta zorluk çekmekle beraber tüm Türsab camiası gibi bizim de sebebini tahmin ettiğimiz 'Türsab'da muhalefet birleşmedi' algısını yaratan açıklamaları etik bulmuyoruz.

22.Türsab Genel Kurulu sürecinin sonunda mevcut yönetimin seçimi kazanmasına vesile olan kişilerin yanında yer alan saygı değer meslektaşlarımıza muhalefeti birleştirmek adına Türsab’da İttifak Hareketine katılma çağrısı yapıyoruz. Türsab’ın hepimizin olması ve Güçlü Türsab için Bize Değişim Gerek.

Lütfen Genel Kurul ve Seçimlere mutlaka katılın ve geleceğiniz için oy verin.

Saygılarımızla

Alfabetik sıraya göre
Ahmet Feti BOZCAN – Antalya
Ali Rıza KOÇ – Ankara
Burhanettin TOPÇU – Konya
Ceylan PİRİNÇCİOĞLU – İstanbul
Erkan ERDEM - İstanbul
Fatma ŞOLT – Trabzon
Halil Yılmaz – Afyon
Hamit KUK – Antalya
Harun TÜRKOĞLU – Van
Hilmi KARADUMAN – İstanbul
Mahmut POLAT - Diyarbakır
Mehmet GEM – Antalya
Mehmet Nezih HACIALİOĞLU – Antalya
Serkan BERBEROĞLU – Şırnak
Tayfun AKDENİZ - Muğla
Yavuz ONUR - İzmir''Bu Haber 25.01.2018 - 10:00:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.