Dolar ve euro yeni rekorlar kırdı, bakandan açıklama geldi: Suni...

Dolar ve euro yeni rekorlar kırdı, bakandan açıklama geldi: Suni...
Dolar ve euro TL karşısında peş pşe rekorlar kırmaya devam ediyor. Dolar 4.1564, euro ise 5.1450 seviyesini gördü. Konuyla ilgili olarak değerlendirme yapan Bakan Zeybekçi ise, bu hareketlerin suni olduğunu ve Türkiye'nin gerçekliğini yansıtmadığını söyledi.


Türk Lirasının dolar ve euro kaşısındaki değer kaybı sürüyor. Bugün doların  4.1564, euronun ise 5.1450 seviyesine çıkması sonrası açıklama yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, kurdaki hareketlerin suni olduğunu ve Türkiye gerçekliğini yansıtmadığını söyledi.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci kurdaki yükselişle ilgili, "Bunlar geçicidir. İşinize bakın, önünüze bakın" dedi.

''BUNLAR CANIMIZI YAKIYOR FAKAT...''

Zeybekci, "Türkiye'nin 1 yıllık vadeli mükellefiyetlerini gözönüne alın, Merkez Bankası stoklarına bakın, ödeyeceği mükellefiyetlerine bakın... Türkiye'nin fazlası var, kasada fazlası var. Buna rağmen yaşadığımız şeyler Türkiye'nin gerçeğini yansıtmıyor. Bunlar canımızı yakıyor. Fakat bunlar Türkiye'nin kalıcı hastalığı değildir. Bunlar geçicidir. İşinize bakın, önünüze bakın. Bu suni şekildeki hareketlenmeler geçecektir ve Türkiye önüne bakacaktır" diye konuştu.
Bu Haber 11.04.2018 - 13:36:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.