Coral Travel iç pazarda 2018'e nasıl hazırlanıyor, ne hedefliyor?

Coral Travel iç pazarda 2018'e nasıl hazırlanıyor, ne hedefliyor?
Coral Travel Genel Yardımcısı Mehmet Kamçı, şirketin 2018 iç turizm planlamalarını ve hedeflerini TurizmGüncel'e anlattı. Bu yılki büyüme rakamlarının yüzde 50'nin altında kalmamasını hedeflediklerini kaydeden Kamçı, 2018'deki toplam satışların yüzde 40-50'sinin erken rezervasyonla yapılacağı görüşünde.


TurizmGüncel

2017 yılında yüzde 20'lik bir büyüme planladıklarını ancak hedefi aşarak yüzde 26 büyüdüklerini belirten Coral Travel Genel Müdür Yardıncısı Mehmet Kamçı, ''Aslına bakarsanız 2017 yılı bizim için 2018 yılına dönük bir altyapı hazırlığıydı. 2018 hazırlıklarına geçen yılın mayıs-haziran gibi başladık.'' dedi.''2018 BÜYÜMEMİZİN %50'NİN ALTINA DÜŞMEMESİNİ HEDEFLİYORUZ''

2018 yılı için daha güçlü bir büyüme hedeflediklerini kaydeden Kamçı, ''2018 yılında yüzde 50'lik büyümenin altında kalmamayı hedefliyoruz. Tüm hazırlıklıklarımızı buna göre yaptık. Hem ürün yelpazemizi genişlettik hem de pazarlama bütçesini buna paralel olarak ciddi boyutta arttırdık. Hem acenteler hem de tüketici nezdinde Coral'ın Türkiye'deki bilinirliğini daha da arttıracağız.'' şeklinde konuştu.

''60'A YAKIN TABELA, 400 CİVARINDA SATIŞ ACENTEMİZ VAR''

İç pazarda 13 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Mehmet Kamçı, ''2015 yılında markamızı Coral Travel olarak değiştirdik. Dolayısıyla zaten var olan bir altyapıyı Coral Travel'a devrettik. Bizim çok ciddi bir kemik acente yapımız var. Coral'ın Türkiye'nin değişik yerlerinde 60'a yakın tabela acentesi var. Bunun dışında 400'e yakın da satış acentemiz var.'' dedi.

''HEM TEKNOLOJİYE HEM DE TANITIM VE REKLAMA CİDDİ YATIRIM YAPIYORUZ''

Online satışların ne durumda olduğu konusunda da bilgi veren Kamçı, ''Online satışlar her geçen yıl artıyor ve bu bizim satışlarımıza da yansıyor. Öte taraftan, online satışları arttırmak için hem teknolojiye hem de tanıtım ve reklama ciddi yatırımlar da yapıyoruz. Ama sadece bunlar yetmiyor. Misafirin istediği fiyatı, sunumu ve ürün çeşitliliğini de sağlamak gerekiyor. Biz bunun için üçüncü parti şirketlerle de anlaşmalar yapıyoruz. Sadece otel ve tur değil, uçak biletini de entegre ederek tüm bunların satışını online olarak sağlar duruma geldik.'' ifadelerini kullandı.

''PAZARLAMAYA AYRILAN BÜTÇE ÜRÜN BAŞINA YÜZDE 3-5 BANDINDA''

Pazarlamaya ayrılan bütçenin; satılan ürünün karlılığına, pazardaki rekabet durumuna ve sezonun gidişatına göre değiştiğini vurgulayan Kamçı, ürün bazında pazarlamaya ayrılan bütçenin yüzde 3 ila yüzde 5 arasında değiştiği bilgisini verdi. Kamçı, ''Kimi otelde yüzde 3'lük bir oran kafi gelirken, bazı otellerde yüzde 10 bile yeterli olmayabiliyor. Oranlar, otele, ürüne ve bazen de destinasyona göre değişiyor.'' dedi.

''BU YIL TOPLAM SATIŞLARIN YÜZDE 40-50'Sİ ERKEN REZERVASYONLA OLUR''

İç pazarda 2018 yılı erken rezervasyonun çok iyi başladığına dikkat çeken Mehmet Kamçı, ''Otelcilerden 'oteller hızlı doluyor, elinizi çabuk tutun' geri dönüşleri alıyoruz. Diyorlar. Biz de bunu müşterilerimize anlatıyoruz. Türkiye turizmi bu sene iyi bir trend yakalamış gibi görülüyor. Biz de bu takip ediyoruz. Bu sene toplam rezervasyonlar içindeki erken rezervasyon payının yüzde 40-50 arasında değişeceğini düşünüyorum.'' açıklamasında bulundu.
Bu Haber 14.02.2018 - 16:53:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.