Coral'ın satın aldığı Ferien bu yıl Türkiye'ye kaç turist getirecek?

Coral'ın satın aldığı Ferien bu yıl Türkiye'ye kaç turist getirecek?
Coral Travel'ın satın aldığı Ferien Touristik'in genel müdürü Heinz Bauermeister, şirketin 2018 Türkiye planlarını TurizmGüncel'e anlattı.


TurizmGüncel - Berlin

Bu yıl Türkiye'ye 90-100 bin arası ziyaretçi götürmeyi hedeflediklerini belirten  Heinz Bauermeister, planladıkları garantili koltuk sayısının ise 30 bin olduğunu açıkladı. Bauermeister, ''ODEON tarafından satın alındıktan sonra hava yolu partnerlerimizin sayısı arttı. Şu anda Almanya'dan Türkiye'ye, özellikle aileler anlamında, bir dönüş var. Talep oldukça yüksek ve biz bu yüksek talebi yöneteceğimize inanıyoruz.'' dedi.''ARTIŞTA AİLELER BAŞ ROLÜ OYNUYOR''

Geçtiğimiz yıla kıyasla bu yıl yaşanan artışın Alman ailelerin dönüşünden kaynaklandığını kaydeden  Heinz Bauermeister, ''Türkiye, fiyat kalite dengesi açısında  bir numaralı destinasyon.'' dedi.

''FİYATLAR ARTSA DA TÜRKİYE EN İYİ FİYAT-KALİTE DENGESİNE SAHİP ÜLKE OLUR''

Türkiye'deki otellerin düşük fiyatlardan şikayet ettiğini hatırlattığımız Bauermeister, ''Türkiye'de yaşanan olaylar nedeniyle İspanya fiyatlarını arttırabildi. Almanaların geri dönüşü ile birlikte Türkiye'de de fiyatlar artacaktır ancak yine de fiyat-kalite dengesi açısından en iyi destinasyon olmayı sürdürecek.'' ifadelerini kullandı.

''ALMANYA-TÜRKİYE İLİKİLERİ DÜZELİYOR''

Türkiye ile Almanya arasında yaşana gerilimde önemli bir eşiğin aşıldığını ve konuşma aşamasına geçildiğini ifade eden Ferien Touristik Müdürü, değerlendirmelerine şöyle devam etti:

''ODEON VE FERIEN BİRBİRİ İÇİN ŞANS''

Sahip oldukları farklı ağ ve olanaklarla Odeon ve Ferien Touristik birbiri için bir şans. Odeon geniş ağa sahip güçlü bir şirket. Ferien ise Almanya'da 6 bin acenteyle çalışıyor. Hem online hem de klasik acente ayağımız çok güçlü.

''ÖNMLİ OLAN TURİST SAYISI DEĞİL KARLILIK''

Almanya'da pazar payını büyütmek değil, karlılığı artırarak pazar payını büyütmek bir anlam ifade ediyor. Yani birinci önceliğimiz karlılığı sağlamak. Almanya çok büyük bir turizm pazarı ve her zaman büyük rekabet vardı.

Şu anki garantili koltuk sayımı 30 bin ancak talebin oluşması durumunda Türkiye yönüne uçak bulma sıkıntısı yaşanmayacaktır. Türkiye'ye büyük kapasitelerle uçan çok sayıda hava yolu şirketi mevcut.

'' SÜRDE RAKAMLARI YUKARIYA ÇEKECEĞİZ''

Almanya pazarında küçük sayılarla başladığımızı ve bu sayıların OTI Holding bir şirket için yeterli olmadığını biliyoruz. Ancak kısa sürede bu rakamları yukarıya çıkarcağımıza inanıyoruz.
Bu Haber 07.03.2018 - 21:42:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.