Antalya'daki o ihale tamamlandı, ihaleyi kim kazandı?

Antalya'daki o ihale tamamlandı, ihaleyi kim kazandı?
Antalya'nın en güzel seyir noktalarından Tünektepe'ye yapılacak 30 odalı otel, 240 kişilik restoran, kafe, büfe satış-sergi salonları, Tünektepe-Sarısu teleferiği ve sahilde 1000 metrekarelik alanın yapımını/işletilmesini kapsayan ihale sonuçlandı.


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin en güzel seyir noktalarından Tünektepe'ye yapılacak projenin ihalesi sonuçlandı. 30 odalı bir otel, 240 kişilik restoran, kafe, büfe, satış ve sergi salonlarınının yer alacağı projenin ihalesini kazanan şirket; saatte tek yöne 1.200 kişi taşıma kapasitesine sahip Tünektepe-Sarısı arasındaki 35 teleferik ile sahilde 1000 metrekarelik bir alanın işletime hakkını da kazanmış oldu.Yap-işlet-devret modeliyle yapılan ihaleyi 1 milyo 660 bin lira yıllık bedelle kazanan Çağdan Mühendislik ile Aska Otomotiv iş ortaklığı, söz konusu tesisleri 29 yıl boyunca işletecek. Tünektepe'ye yapılacak tesisin maliyetinin ise 35.8 milyon lira olduğu belirtiliyor.


Bu Haber 02.02.2018 - 10:37:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Turist - 05.02.2018 - 06:16

    Hafif raylı hat ve Ex-poo dan sonra Antalya daki en saçma en işe yaramaz projedir.5 seneye kalmaz atıl duruma gelir.Yazmadı demeyin..Haa oraya bir şey dikmek şartsa , dikin dünyanın en büyük heykelini , KENDİ ETRAFINDA 1 TURU 24SAATTE tamamlayan MEVLANA heykelini , mesaj acık KIM OLURSAN OL , yine GEL ...Antalya gibi 85 ülkeden turist ağırlayan bir şehire de böyle bir mesaj ve simge şart..Örnekleri dünyada çok... En ünlüleri Rio daki İsa Heykeli , New York Özgürlük Heykeli vs.. Heykelin altı turizm müzesi olsun , girişinde anlık yabancı giriş sayısını gösteren devasa sayaç , dagın yamacında ANTALYA yazsın (örnek Hollywood) , Yine seyir terası , kafesi , oteli olsun...birsey yapacaksanız büyük olsun unutulmaz olsun ...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.