Alman tur operatörleri haftada 111 charter seferi ile Mısır'a geri dönüyor

Alman tur operatörleri haftada 111 charter seferi ile Mısır'a geri dönüyor
Alman tur operatörleri, Sina Yarımadası'nda düşürülen Rus yolcu uçağının ardından aldıkları Mısır'a operasyon yapmama kararını sonlandırdı. Otoritelerin Mısır'daki havalimanı güvenliği ile olumlu görüş bildirdiği belirtilirken, 2016-2017 kış sezonunda Almanya'dan Mısır'a haftada 111 tarifsiz sefer düzenleneceği açıklandı.


TurizmGüncel - Dış haberler

Alman tur operatörleri charter uçuşlarla Mısır'a geri dönüyor. SunExpress'in; Thomas Cook/Neckermann, FTI, DER Touristik ve Mısır spesiyalisti ETI'nin yolcularını taşıyacağı açıklandı. SunExpress'in yanında Germania'nın da 7 Kasım'dan itibaren da Mısır'a  tarifsiz seferlere başlayacağı belirtilirken, seferlerin haftada bir gün (pazartesileri) Münih ve Düsseldorf havalimanlarından yapılacağı açıklandı. SunExpress uçuşlar için kesin tarih vermese de, eylül sonu itibariyle uçuşların Frankfurt'tan başlayacağı kaydedildi.

HAVALİMANLARI İÇİN OTORİTELERDEN YEŞİL IŞIK

Alman iş ve turizm dergisi fvw'ya konuşan DER Touristik Paket Tur Başkanı Rolf-Dieter Maltzahn, ''Otoritelerin havalimanı güvenliği ile ilgili yeşil ışık yakmasının ardından tekrar Şarm El Şeyh'e döndüğümüz mutluyuz.'' derken, ETI'nin Genel Müdürü Maja-Jennifer Köhl operasyona başlayacakları her üç destinasyon için de rezervasyonların iyi durumda olduğunu kaydetti. Thomas Cook'un bünyesindeki Neckermann Reisen'in ise  ise kış sezonunda Mısır'ın resort bölgelerindeki 9 oteli programına aldığı açıklandı.

MARZUK: ALMANYA'DA HAFTADA 111 TARİFESİZ SEFER DÜZENLENECEK

Alman tur operatrlerinin kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Mısır'ın Almanya Turizm Ofisi Başkanı Tamer Marzuk ise, ''Şarm El Şeyh ve Mısır adına çok mutluyum. Tur operatörlerinin bu kararı, önümüzdeki aylar için çok iyi bir sinyal.'' açıklamasını yaptı. Marzuk, 2016-17 kış sezonunda Almanya'dan Mısır'a haftada 111 ttarifesiz uçuşun yapılacağını ve bunun 2010 yılındaki 113 sayısına çok yakın olduğuna dikkat çekti.

FTI BÜYÜK OYNAYACAK, UÇUŞLARI İKİYE KATLAYACAK

Almanya'dan Mısır'a en büyük operasyonları yapan FTI ise bu kış sezonunda Mısır'a yaptıkları uçuş sayısını ikiye katlayacaklarını ifade açıkladı. FTI'ın Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki toplam 20 havalimanından Mısır'a haftada 80 uçak kaldırdığı belirtilirken, uçuşların SunExpress, Germania, Air Berlin, Condor ve TUIfly ile yapıldığı bilgisi verildi.

TALEPTE BÜYÜK ARTIŞ VAR

FTI Paket Tur Operasyonları Başkanı Sven Schikarsky, ''Mısır geri döndü. Kızıl Deniz'e dönük sürekli artan güçlü talep, bizi programımızı genişletmeye sevk etti.'' değerlendirmesini yaptı.

Temmuz ayında Mısır'ı ziyaret eden turist sayısının yüzde 42 azalarak 529 bine gerilediği hatırlatılan fvw haberinde, düşüş oranlarının Rusya'da yüzde 60, İngiltere'de yüzde 17 ve Almanya'da tüzde 10 olduğu belirtildi.


Bu Haber 01.09.2016 - 13:48:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.