2018'de Rusya manzarası: Türkiye paket turu uçak biletinden ucuz

2018'de Rusya manzarası: Türkiye paket turu uçak biletinden ucuz
Rusya'dan Türkiye'ye ilkbahar sonu-yaz başlangıcı arasındaki paket tur fiyatlarının uçak biletinden ucuz olduğu belirtiliyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'dan Türkiye paket turları, ''Türkiye paket turları uçak biletinden daha ucuz'' başlığıyla Rus turizm medyasına haber oldu.

UÇAK BİLETİNDEN UCUZ

Haberlerde yer alan detaylara göre, 18 Ocak itibariyle mayıs ayı sonu için iki haftalık Antalya paket turu 3 yıldızlı otellerde 22 bin ruble (390 dolar), 5 yıldızlı otellerde ise 32 bin ruble (570 dolar). Haberlerde, aynı tarihler için alınacak uçak biletinin ise 23-25 bin ruble (410-440 dolar) arasında olduğunun altı çiziliyor.BU FİYATLARLA TÜRKİYE PAKET TURLARI SICAK KEK GİBİ SATILIYOR''

Bu fiyatlarla Türkiye paket turlarının adeta 'sıcak kek' gibi satıldığını yazan Rus turizm medyası, ''United Network of TBS ve Hot Tours'un verilerine göre, şu anda satılan her 100 paket turdan 46'sı Türkiye'ye dönük.'' ifadelerine yer verdi.

Rusya'da Türkiye paket turlarının ortalama fiyatının 42 bin rubleden 35 bin rubleye gerilediğine dikkat çekilirken, tur maliyetlerinin düştüğü, tatilcinin ise giderek ucuz turlara yöneldiği kaydedildi.

'SATIŞLAR 10 KAT ARTTI' DİYEN DE VAR

ICC Eltina Zeveleva'nın sahibi Elta Zeveleva, 2018 Türkiye erken rezervasyonlarının geçen yılın aynı dönemine göre 10 kat arttığını açıkladı. Zevelava, gelen her 100 erken rezervasyon talebinden 80'inin Türkiye'ye olduğu bilgisini de paylaştı.

''FİYATLAR YÜZDE 15-20 DÜŞTÜ''

TBS Network ise, Türkiye erken rezervasyonlarının geçen yıla kıyasla 2.5 kat arttığını belirterek, bunu iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesine bağladı. Tur operatörlerinin yüzde 15-20 oranında fiyat düşürdüğünü kaydeden TBS Network yetkilisi, ''Ancak tur operatörleri sezonda bu fiyatların çok daha yüksek olacağı konusunda uyarıda bulundu. Zaten Türkiye'nin geneline ilişkin böyle bir ucuzluk beklemiyoruz. Hatta bazı yerlerde fiyatların yüzde 10-12 daha yüksek olacağını biliyoruz ''  ifadelerini kullandı.

''AĞUSTOSTA 2018 TATİLİ SATMAYA BAŞLAYANLAR OLDU''

Uzmanlar ise Türkiye'ye dönük erken rezervasyonların yüksek olmasının 2018 satışlarının çok erken başlamasına bağlıyor. Uzmanlar, ''Türkiye rezervasyonları geçen yılın eylül sonu-ekim başı gibi başladı. Hatta bazı tur operatörleri geçen yılın ağustos ayında 2018 erken rezervasyonlarını almaya başladı.'' değerlendirmesinde bulunuyor.


Bu Haber 18.01.2018 - 20:44:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.