Rusya'da paket turlara Vim-Avia darbesi: Fiyatlar yüzde 20 artacak

Rusya'da paket turlara Vim-Avia darbesi: Fiyatlar yüzde 20 artacak
Rus charter hava yolu şirketi VIM-Avia'nın iflası nedeniyle önümüzdeki yıl bu ülkede paket tur fiyatlarının yüzde 10-20 arasında artacağı belirtiliyor.


TürkRus.com'da yer alan hebere göre, en büyük muhtemel fiyat artışı Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Kırım destinasyonlarında.

Vedomosti gazetesine demeç veren Rusya Tur Operatörleri Birliği İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze bu kadar çok sayıda turisti VIM-Avia'nın sunduğu fiyatlarda taşıyabilecek bir havayolu şirketinin bulunmadığını söyledi.''250 DOLARLIK BİLETİ 50-70 DOLARA SATIYORDU''

Lomidze Moskova-Antalya uçak biletinin fiyatı ortalama 250 dolar civarındayken VIM-Avia'nın bu güzergahta 50-70 dolara bilet sattığını hatırlatıyor.

VIM-Avia 2016'da 2 milyonun üzerinde yolcu taşımıştı. Sürekli rötarlarla gündeme gelen şirket 2016 Temmuzunda Rusya'nın resmi havacılık kurumu Rosaviatsiya tarafından uyarılmış ve gecikme problemlerinin çözümü için kendisine bir haftalık süre tanınmıştı.

2016'da problemlerin üstesinden gelen şirket 2017'de yine yolcularına sık ve uzun rötarlar yaşatmıştı.

Rus tur operatörleri 7 Ekimde VI-Avia ile çalışmayı durdurduklarını açıkladı.Bu Haber 10.10.2017 - 09:53:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.