İşte Türkiye'nin Moskova'da yapacağı büyük etkinliğin ayrıntıları

  17.05.2017 - 11:45:49  Rusya'nın başkenti Moskova'da büyük bir Türkiye festivali yapmaya hazırlanan turizmciler, İstanbul'da basın mensuplarıyla bir araya gelerek organizasyonun detay ve hedeflerine ilişkin bilgiler paylaştı.
  TurizmGüncel


  Hilton Bosphorus Hotel'de düzenlenen toplantıya, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Genel Sekreter Çetin Gürcün, TUREB Başkanı Zeki Apalı, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, İBB Başkan Danışmanı Tülin Ersoz, Turizmden Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı İsmal Gültekin  ve TURYİD Başkanı Kaya Demirer katıldı.

  ''İLERİDEKİ TANITIM FAALİYETLERİNE İLHAM KAYNAĞI OLACAK''

  Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, ''Bilindiği gibi uzun yıllardır turizm sektöründe büyük işlere imza attık ve önemli değerler yarattık. Yarattığımız en büyük kaynak pazarlardan biri Rusya ve son yıllarda bu pazarda kayıplar yaşadık. Yeniden başlayan ilişkilere katkıda bulunmak üzere, ilerideki tanıtım faaliyetlerine de ilham kaynağı olacak bir proje geliştirdik.'' dedi.

  Projenin tüketiciyi hedef aldığını kaydeden Ayık, ''Türkiye, Moskova'da çok büyük bir alan üzerinde 3 boyutlu şekilde, barındırdığı tüm değerlerle Ruslara tanıtılacak. Projede sadece masada bulunanlar değil, pek çok belediye ve valilik ile diğer sivil toplum örgütlerinin de katkısı var'' dedi.

  1.2 MİLYON DOLARA MAL OLACAK

  Yapılacak etkinliklere ilişkin bilgi veren projenin koordinatörü Haluk Özsevim ise, etkinlikle 100 bin kişiyi hedeflediklerini ifade etti. Festival tanıtımlarının 20 Mayıs itibarıyla başlayacağını kaydeden Özsevim, parkın mini bir expo alanına dönüştürüleceğini belirtti.

  Projenin toplam bütçesinin 1.2 milyon dolar olduğunu kaydeden Özsevim, ''Bu paraya tur operatörlerinin ve bakanlığın yapacağı reklam giderleri dahil değil. Aynı zamanda Corendon, AtlasGlobal, THY ve Onur Air gibi şirketler de destek veriyor. Normalde 3 milyon dolara mal olacak bir organizasyonu, 1.2 milyon dolara yapıyoruz. Rusya'dan 30'a yakın medya kuruluşu da etkinliğe sponsorluk yapıyor.'' bilgilerini paylaştı.

  Toplantıya katılan kamudan ve turizm birliklerinden diğer temsilciler de projeyle Rusya pazarında önemli bir ivme sağlanacağını ifade etti.

  'TANITIM ÇALIŞMALARI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK'

  16 - 17 - 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye Festivali’nde, Türkiye’nin önemli turistik, kültürel ve sanatsal değerleri yer alacak.

  Türkiye Festivali’nin en önemli özelliği ise; Türkiye’nin ilk defa bir ülkede festival mantığında bu kadar geniş ve büyük boyutta organizasyon düzenlemesi olacak. Her sene dünyanın en önemli turizm fuarlarına ve etkinliklerine katılan Türkiye, festival ile tanıtım çalışmalarını farklı bir boyuta taşımış olacak.

  3 günlük Türkiye Festivali’nde yapılacak olan kültür-sanat buluşmalarının, Türk ve Rus toplumunu birbirine daha da fazla yakınlaştırması hedefleniyor. Türk ve Rus sanatçıların aynı sahneyi paylaşacağı festivalde, edebiyat söyleşileri, defileler, gastronomi sunumları, Türk el sanatlarından örnekler yer alacak. Organizasyonun genelinde turizm destinasyonları, oteller, tur operatörleri ve sağlık kuruluşları da tanıtım yapma imkânı bulacak.  AÇILIŞTA BÜYÜK ETKİNLİK

  Festivalin programına dair detaylar ise şu şekilde:

  Türkiye Festivali’nin açılışı büyük bir etkinlikle gerçekleştirilecek. Bu açılışta Rusya’nın popüler şarkıcıları sahne alıp etkinliklere katılacak. Aynı zamanda Türkiye’den opera ve ritm sanatçıları Rus sanatçılarla aynı sahneyi paylaşacak.

  BÖLGELERİN TURİZM ZENGİNLİKLERİ SERGİLENECEK

  İstanbul, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Nevşehir, Gaziantep, Adana, Mersin gibi önemli şehirler ve Kuşadası, Didim, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kemer, Belek, Manavgat-Side, Alanya gibi turizm beldeleri, Türkiye Festivali’nde yer alarak bölgesel değerlerini ve turizm zenginliklerini sergileyecek.

  Festivale şehirlerin dışında, sağlık firmaları, oteller, havalimanları, hava yolu şirketleri ve tur operatörleri de katılacak.

  16 - 17 - 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye Festivali’ne firma katılım talepleri halen devam ediyor.

  TÜRKİYE FESTİVALİ’NE ÜNLÜ RUS SANATÇILAR DAMGA VURACAK

  Türkiye Festivali kapsamında Türkiye’den ve Rusya’dan yıldız isimler sahne alarak festivaldeki etkinliklerde yer alacak. Russian Musicbox TV ile ortaklaşa yapılan programda, Rusya müzik listelerinde popüler olan sanatçılar mini konserler verecek. Sanatçı isimleri ayrıca basına duyurulacak.  AKTİVİTELERE KATILACAK ÜNLÜ SANATÇILAR

  Yine Rusya’nın bilinen yıldız isimleri Artik & Asti, Loya, 5STA Family, Vintaj, Anastasia Karpova, Sergey Zverev, Nyusha ve Elvira T de festival kapsamındaki etkinliklerde yer alacak.

  TÜRK-RUS SANATÇILAR AYNI SAHNEDE

  - Rusya’nın popüler DJ’i Sasha Dith, Türk ritm ustası Hamdi Akatay ile festivaline ikinci günü özel sahne şovu gerçekleştirecek.

  - Türk opera sanatçısı ve Bolşoy Balesi sanatçısı aynı sahneyi özel bir şovla paylaşacak.

  - Tepecik Flarmoni Ekibi, Rus klasik müzik eserlerini Türk sazları ile seslendirerek Rus ziyaretçilere farklı bir müzik ziyafeti sunacak.

  TÜRK SANATÇILARI FESTİVALE RENK KATACAK

  - Türk ritm ekibi Turkish Rhythm Fusion, etnik müziklerden örnekler sahneleyecektir.

  - Türk pop orkestrası Turkish Pop Ensemble, Rusya’da popüler olan Türk müziklerini seslendirecek.

  - Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mehter Topluluğu, özel şovları ile festivalde gösteriler yapacak.

  - Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Türk Halk Dansları Topluluğu, dans gösterileri gerçekleştirecek.

  DEVLET SANATÇILARI İLE DEFİLE VE EL SANATLARI

  - Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Geleneksel Türk El Sanatları Ekibi, Devlet Arşivi’nden özel kıyafetlerle otantik defileler gerçekleştirecek.

  -   Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Geleneksel Türk El Sanatları Ekibi, Ebru, Cam Üfleme, Keçe Sanatı, Cam Vitray, Geleneksel Çocuk Oyuncakları, Hat Sanatı, Deri ve Değerli Maden El İşçiliği, Osmanlı Kına ve Saç Örgü Sanatı, El Nakışı Sanatı vb. Türk sanatlarından örnekleri canlı olarak sunacaklar. Rus ziyaretçiler bu sanat dallarını birebir deneyimleyebilecek.

  ÖZEL ETKİNLİKLER

  - Rusya’da bilinen Nasrettin Hoca karakteri festivalde yer alacak.

  - Karagöz ve Hacıvat, Gölge Oyunlarını festival boyunca sahneleyecek.

  - Türk Dili Eğitimi Köşesi, festival boyunca Rus ziyaretçilere hizmet verecek. 

  - Rus uzmanlar, festival boyunca Türkiye’nin tarihi ve turistik beldelerini ziyaretçilere aktaracak.

  - İstanbul Kapalıçarşı, İstanbul köprüleri, Topkapı Sarayı, Kapadokya Balonları vb. Türkiye’nin bilinen otantik ve modern zenginlikleri Türkiye Festivali’nde dekoratif olarak da yer alacak.

  SPOR ETKİNLİKLERİ

  Yağlı Güreş gösteri karşılaşmaları, Rusya Futbol Federasyonu’nun organizasyonunda Festival Özel Futbol Turnuvası ve yelken sporları, Türkiye Festivali kapsamında yer alacak. 

  FESTİVAL ALANLARI:

  BÖLGELER VE ŞEHİRLER


  İstanbul, festivale büyük bir alanla katılım gösterecek. İstanbul’un yanı sıra Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Nevşehir, Gaziantep, Adana, Mersin gibi önemli şehirler ve Bodrum, Marmaris, Kemer, Alanya, Side-Manavgat gibi turizm beldeleri özel stant ve aktiviteleri ile Türkiye Festivali’nde yöresel değerlerini ve turizm zenginliklerini gözler önüne serecek.

  HAVAALANLARI VE HAVAYOLU ŞİRKETLERİ

  Bu bölümünde Türkiye ve Rusya’dan havaalanları ve havayolu şirketleri stant ve etkinliklerle festivalde yer alacak.

  OTELLER

  Türkiye’nin seçkin otelleri, festivalde stand ve etkinlikleri ile Rus tatilcilerle buluşacak.

  TUR OPERATÖRLERİ

  Rusya pazarında faaliyet gösteren önemli tur operatörleri festivalde stant ve aktiviteleri ile yer alacak.

  SAĞLIK FİRMALARI

  Türkiye’de sağlık alanında faaliyet gösteren firma ve markalar Türkiye Festivali kapsamında tanıtım çalışmaları yapacaklar.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 17.05.2017 - 11:45:49 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Almanya'da İspanya kan kaybediyor, Türkiye ve Mısır yükselişte
  Hilton'un alt markalarıyla Türkiye'de 4 yeni otel daha açılıyor, işte o şehirler
  Rusya'nın ünlü turizm bölgesindeki oteller HD'ye geçiyor, fiyatları indiriyor
  İranlı turistin harcaması ortalamanın 370 dolar üzerinde
  Şubatta yabancılara kaç konut satıldı, en çok konutu hangi ülke vatandaşları aldı?
  Mısır Ruslara o izni verdi, chrter görüşmeleri nisanda
  Zekeriya Şen yazdı: 2018'de nerelere gitmeli?
  TÜRSAB heyeti Ankara'da 4 bakanla görüştü, hangi bakan ne mesaj verdi?
  Çin'den vatandaşlarına ilginç seyahat yasakları geliyor
  Arca: Yeni iş modelimizle Tura Turizm'in cirosunu 4 yılda 6'ya katladık
  İşte son iki haftada Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Numan Kurtulmuş: Büyükşehirleri ranta ezdirmeyeceğiz!
  TÜRSAB'a peş peşe icraları kim gönderiyor?
  Antalya Büyükşehir Belediyesi üç turistik alan için ihale düzenliyor
  Sahte hastalık davası açan iki İngiliz turiste 83 bin liralık ceza şoku
  TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve yönetimden Kurtulmuş'a ziyaret
  InterContinental Hotels Group, lüks otel operatörünü satın aldı
  Jolly Tur acentelerinde VR dönemi
  Vural Karasu'dan Azur Air açıklaması: Resmi belge elimize ulaştı
  Bu 5 tur operatörü Rusya'dan Türkiye'ye 2.8 milyon turist getirecek
  Ekonomi, finans, pazarlar... Feti Kuyucu sektörün sıcak gündemini yazdı
  Atınç Gür'ün cenazesi toprağa verildi
  Genç turizmci evinde ölü bulundu
  Putin yüzde 76 ile yeniden devlet başkanı: Her şey, hepimiz değişiriz!
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun