Benzer Haberler:
  Sağlık turizmi torba yasaya girdi, USHAŞ adında şirket kuruluyor
  Dünyanın en iyi hava yolu şirketleri açıklandı, THY 6 sıra birden geriledi
  Adnan Oktar'ın turizm şirketleri de varmış
  Alman turizm şirketi Türkiye’de bir otel daha açtı
  Turizmciler bayram tatilinde 500 milyon lira ciro bekliyor
  Jolly Tur, hava yolu şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi
  'İki büyük kruvaziyer şirketi 2019'da Kuşadası'na dönüyor, sayı artacak'
  'Turizm şirketleri yavaş yavaş PR'ın önemini anlamaya başladı'
  Alman seyahat devinin 6 aylık cirosu 6.8 milyar euroya ulaştı
  Dört hava yolu şirketinden daha Türkiye'ye müjdeli haberler

  Arca: Yeni iş modelimizle Tura Turizm'in cirosunu 4 yılda 6'ya katladık

  20.03.2018 - 14:35:32  Tura Turizm’in Perakende İcra Kurulu Üyesi ve ABC Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Arca, Tura Turizm'in desteği ile ilk kez hayata geçirdiği iş modeli ile şirketin cirosunu 4 yılda 25 milyon liradan 150 milyon liaya çıkardığını belirtti. Ayşin, Tura Turizm’in 2020 ciro hedefinin ise 350 milyon lira olduğun ifade etti.  Tura Turizm'in geliştirdiği iş modeli, müşteri ilişkileri ve şirketin hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Ayşin Arca, turizm firmalarının uzun yıllar canlılığını koruyabilmesi için geliştirdiği sistem doğrultusunda Tura Turizm bünyesinde ABC Turizm’i kurduğunu anlattı.  ''ŞİRKETİN CİROSUNU 4 YILDA 6'YA KATLADIK''

  ABC Turizmin özellikle köklü turizm firmalarını şirketlere bölerek daha profesyonel ekipler ile yönettiğini söyleyen Arca, bu sayede şirketin cirosunu 4 yılda 6'ya katladığını kaydetti. Arca, “Tura Turizm bize çok güvendi. Profesyonel kariyerim süresince sektörü incelediğimde olması gerekenin bu olduğunu ve turizm şirketlerinin birden fazla alanda faaliyet gösterdikleri zaman uzun vadeli yaşamaları için şirketler halinde bölünmeleri gerektiği tezini savunuyordum. Tura Turizm bunu gerçekleştirme fırsatı verdi. Ayrıca Tura Turizm, Türkiye içinde ve dışında yapacağı bütün seyahatlerde haklarını bize teslim etti” şeklinde konuştu.

  ''KÜLTÜR ALIŞVERİŞİ YAPIYORUZ''

  Hedef kitleyi çok iyi analiz ettiklerini ve turları bunlara göre yeniden düzenlediklerin belirten Ayşin Arca firmayı bir adım öne taşıyan en büyük farkın deneyim yaşatmaları olduğunu belirtti. Arca, “Biz gittiğimiz yerlerin fotoğraflarını çekmeye gitmiyoruz. Biz oradaki yaşamlara dokunmaya gidiyoruz. İnteraktif turlar yapıyoruz, hayatın içine giriyoruz. Hindistan Nepal’de bir ailenin evinde yemek yiyoruz. Amalfi’de zeytin toplattırıyoruz. Vietnam Kamboçya’da, pirinç toplayan kadınlarla beraber çalışıyoruz. Deneyim yaşattırıyoruz. Bunları da erişilmez fiyatlarla değil, Türk Lirası cinsinden sunuyoruz. Bu deneyimler tanışma ağırlıklı olduğu için biz sadece onları tanımıyoruz. Onların da bizi tanımasını sağlıyoruz. Bir anlamda kültür alışverişi yapıyoruz” dedi.

  ''MIAMI'DE OFİS AÇTIK, SIRADA GÜNEY AMERİKA, HONG KONG VE ARJANTİN VAR''

  Türk usulü iş yapış modelinin aslında dünyada aranılan ve istenilen bir model olduğunu, son zamanlarda hızla büyüyen Asya ülkelerinin de aynı iş anlayışı ile ilerlediklerini ifade eden Arca, Türk usulü hizmeti Amerika’ya taşıdıklarını belirtti. 2017 yılında Miami’de ABC Holidays firmasını kurduğunu açıklayan  Arca, Asya ve Avrupa’dan Amerika’ya gelecek olan turistlere Amerika’da var olandan daha dinamik bir hizmet anlayışı sunmayı planladıklarını ifade etti. Arca, ''Açtığımız bu ofisle aynı zamanda Türkiye’ye getirmek için anlaşmak istediği tur operatörlerinin Amerika içindeki operasyonlarını da yönetiyoruz. Bu sayede Türklere de Amerika turlarını daha erişilebilir fiyatlara sunabiliyoruz. “Bilet fiyatına tatil” sloganıyla ABD ile yaşanan vize problemine rağmen 2017’de 3 bin 500 vatandaşı Amerika ile buluşturduk. Bu seneki hedefimiz 5 bin Türk. Önümüzdeki 5 yıl içinde Güney Amerika, Hong Kong ve Arjantin’de de ofis açmayı planlıyoruz'' ifadelerini kullandı.

  ''TÜRKİYE'YE GELMEK İSTEMEYEN KURUMSAL FİRMALARA ABD'DE HİZMET VERİYORUZ''

  Son dönemlerde yaratılan algılardan dolayı Türkiye’ye gelmekte tereddüt gösteren kurumsal firmalara ABD’de hizmet vermek için yola çıktıklarını söyleyen Arca, “Bu demek değildir ki ülkemizden vazgeçtik. Aksine ülkemizden vazgeçen kurumsal ortaklarımızla bağımızı koparmamak adına ve devamlı kendimizi hatırlatmak için böyle bir yöntem bulduk. Yabancı misafirlerimiz buraya gelmiyorlar; biz onların gittikleri yerlerde bulunarak bağımızı koparmamaya çalışıyoruz. Sürekli Türkiye’yi sıcak tutmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin birçok ülke ile kıyaslandığında hizmet anlayışı konusunda kültürel birikimlerinden gelen büyük bir başarısı var. Bu, dünyada itibarlı ve takdir gören bir başarıdır. Biz bu hizmet anlayışını ihraç ettik. Böyle bir ihtiyaç varmış ki büyük bir patlama yaşadık. Türkiye’ye gelmekten geçici olarak vazgeçen firmalara Amerika’da hizmet vermeye başladık. Dünyanın en büyük global brokerlarının bir tanesinin resmi ABD tedarikçisi olduk. Bir Türk olarak son 50 yılın en sancılı turizm döneminde yılmadık. Hem Türkiye’de hem de başka ülkelerde bu mücadeleyi vermemizin karşılığını aldık diye düşünüyorum” dedi.

  ''TUR OPERATÖRLERİNİN PROFSYONELLEŞMESİ GEREKİYOR''

  Türkiye’deki tur operatörlerinin birçoğunun profesyonelleşmesi gerektiğinin altını çizen Arca, “Aynı iş modelini uygulamamızı isteyen turizm acentaları mevcut. Ancak biz seçici davranmaya çalışıyoruz. Amacımız Türk turizmini yukarıya taşıyarak ekonomiye olan katkısını büyütmek" şeklinde konuştu.

  2018 HEDEFİ 60 BİN YOLCU

  2017 yılında 29 bin müşteriye hizmet verdiklerini belirten Arca, 2018 hedeflerinin ise 60 bin olduğunu belirterek, ''Türk müşteri de döviz düşerken değil de yükselirken tatil satın alma ğilimi daha yüksek. 'Döviz iyice yükelmeden seyahatimi alayım' diye bakıyorlar.'' dedi.

  ''KRUVAZİYERDE GERİ DÖNÜŞ 2020'Yİ BULUR''

  Toplantıya katılan Tura Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Öner ise, kruvaziyer şirketlerinin açıkladığı Türkiye programlarının şu an için çok önemli olmadığını söyledi. Bu açıklamaların moral vermekten öteye geçmediğini dile getiren Öner, ''2015 yılında ortalama 100-150 sefer yapan kruvaziyer şirketlerinin 2019'da yapacağı 4-5 seferle kruvaziyerde geri dönüş olmaz. Gerçek toparlanmanın 2020'de olacağını düşünüyorum. 2015'ten önce sadece Tura Turizm'in 400'den fazla sefei oluyordu. Kruvaziyer turizminde 10 yıl geriye gittik.'' şeklinde konuştu.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 20.03.2018 - 14:35:32 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  TÜRSAB'da 5 Yöre Temsil Kurulunun daha başkanı ve yönetimi belli oldu
  Ryanair greve giden çalışanları işten atmakla tehdit etti
  Alkoçlar'ın kiracıları, Konyaaltı'ndaki halk plajına da göz dikti
  'Turizm Mayorka'yı öldürüyor'
  'TÜRSAB eski başkanının yaptığı girişim içinden çıkılmaz bir hal aldı'
  Mehmet Ersoy maaşını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacak
  Almanya, Türkiye'ye dönük seyahat uyarısını hafifletti
  TÜRSAB heyetinin Bakan Ersoy'a yaptığı ziyarette hangi konu konuşuldu?
  Mehmet Ersoy'un yardımcıları belli oldu
  Rus büyükelçi vizeler için umutsuz konuştu: Rusya hazır değil
  16 yaşındaki stajyerin otelde ölümüyle ilgili dava sonuçlandı
  TÜRSAB'da 4 Yöre Temsil Kurulunun seçimleri daha tamamlandı
  Rusya'da bir seyahat şirketi iflası daha: Çıkış yolu bulamadık!
  Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?
  Mehmet Ersoy her hafta sektörle toplantı yapacak
  İzmir turizmi ilk 6 ayda yüzde 20 büyüdü
  Fuar ve tanıtım desteklerinde önemli değişiklik: Kapsam genişledi
  Antik kentin üzerine yapılan AVM, imar barışı için başvuru yaptı
  CNR Expo Fuar Merkezinde 5 ayda ikinci yangın
  Rus tatil sitesi: Türkiye tatili fiyatları %2 düştü, satışlar %42 arttı
  Alman tur operatörü İzmir'de otel açacağını duyurdu
  Uyanık İngiliz turistler, bunlar olmadan reklamasyon davası açamayacak
  Türk Hava Yolları, Singapurlu şirketle yaptığı anlaşmadan çekildi
  Haziranda Türkiye'de hangi ülke vatandaşı kaç konut aldı?
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun